Від суперництва до співпраці: зміна підходів до розв’язання конфліктів

Новини

26.05.2011. Прес-конференція щодо проекту закону "Про медіацію" (23 травня, "Інтерфакс-Україна")
Медіація допоможе прискорити виконання судових рішень в Україні, знизити рівень корупції у судах та покращити доступ до правосуддя простих громадян, упевнена група авторів законопроекту "Про медіацію". У понеділок 23 травня в інформаційній агенції "Інтерфакс-Україна" відбулася прес-конференція, у якій взяли участь автор законопроекту "Про медіацію", народний депутат України Олег Тищенко, Перший заступник глави Комітету ВР з питань правосуддя, народний депутат України Юрій Кармазин, керівник Українського Центру Медіації Галина Єрьоменко, віце-президент Українського Центру Порозуміння Владислава Каневська, партнер Правової групи "Павленко і Побережнюк", адвокат Олександра Павленко.

"Будь-яке демократичне суспільство потребує врегулювання проблем мирним шляхом, завдяки Закону "Про медіацію" ми наблизимось до істинної демократії в нашій країні", - вважає нардеп Олег Тищенко.

Як зауважила віце-президент УЦП В. Каневська, яка працювала у складі авторської групи, згаданий законопроект базується не лише на зарубіжному досвіді, а й на вітчизняному. "Дуже важливим є можливість застосовувати медіацію широко, залишивши державним органам та відомствам можливість самим визначати особливості застосування медіації у тій чи іншій сфері. Саме тому група авторів працювала над "рамковим" законом, який базувався б як на українському, так і на зарубіжному досвіді. Хоч для багатьох це все ще маловідомо, але медіацію застосовують в Україні вже майже 20 років! Законодавча база є також достатньою - поняття примирення і врахування кращих інтересів сторін є і у Конституції, і в усіх кодексах, і в інших законах. Прийняття закону про медіацію відповідає і українській практиці, і українським законам, і міжнародним зобов'язанням України, і міжнародним нормам", - сказала Владислава Каневська.

Окрім позитивних змін у судовій системі законопроект в разі ухвалення може посприяти отриманню Україною статусу асоційованого члена у Євросоюзі. Багато документів ЄС, включаючи Директиву "Про деякі аспекти медіації в цивільних і господарських спорах", давно зобов'язали країни-члени впровадити відповідні закони. До 21 травня 2011 р. усі вони мали впровадити закони, нормативні акти і адміністративні положення, необхідні для виконання положень Директиви.

До речі, 19 травня 2011 р. Верховна Рада України рекомендувала Кабінету міністрів України забезпечити наближення законодавства України до норм і стандартів ЄС відповідно до щорічних планів заходів по виконанню Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства ЄС, визначити чіткі критерії відносно змісту, терміну дії і переліку нормативних актів України відповідно до конкретних європейських аналогів.

"Якщо Україна вже взяла курс на ЄС, то цей законопроект стане істотним доповненням до нашого зближення", - зауважив Перший заступник глави Комітету ВР з питань правосуддя, народний депутат України Юрій Кармазин.

Нагадаємо, законопроект "Про медіацію", поданий депутатом Олегом Тищенко, був зареєстрований у Верховній Раді України іще 21 лютого 2010 р. Законопроект розроблявся упродовж двох років групою авторів задля визнання медіації на офіційному рівні, для розвитку ефективного альтернативного методу та офіційного інструменту для вирішення спорів в Україні. Це стало першим кроком для інституціоналізації медіації, як послуги в Україні. Він також регулюватиме діяльність медіаторів та захищатиме репутацію цієї професії.

Ознайомитися з текстом законопроекту "Про медіацію" (N 8137 від 21.02.2011)


До списку новин »»
© 2010 Український Центр Порозуміння