Від суперництва до співпраці: зміна підходів до розв’язання конфліктів

Новини

27.05.2011. У Києві навчали ведучих відновних практик для місцевих громад
У столиці відбувся перший етап курсу підготовки ведучих відновних практик у громадах. Учасники тренінгу, організованого Українським Центром Порозуміння спільно зі Школою соціальної роботи Національного університету "Києво-Могилянська академія", оволодівали базовими навичками медіації у кримінальних справах.

Навчальний курс реалізовується у рамках проекту "Стратегії міліції з попередження правопорушень серед дітей та молоді. Фаза ІІІ", який впроваджується Українським Центром Порозуміння за підтримки Швейцарської конфедерації.

Учасники першого етапу, що відбувся 17-20 травня, високо оцінили і теоретичний, і практичний рівень підготовки навчання. У своїх відгуках вони зазначали, що тренінг був "цікавим, переконливим, наснажуючим і щирим". Вони побачили основні відмінності відновного правосуддя - "людяність" і "пошук шляхів вирішення проблеми, а не пошук винних", а також що "забезпечення потреб та інтересів учасників кримінальної справи реально здійснюється лише у відновному правосудді".

Після чотирьох днів навчання щодо того як проводити медіацію між потерпілим і правопорушником, учасники одержали "домашнє завдання": упродовж літа застосовувати здобуті навички на практиці. Також вони мають розповідати про програми відновного правосуддя і чим вони відрізняються від офіційного правосуддя, відпрацьовуючи у такий спосіб комунікаційні навички.

"Головна мета цього навчального курсу - посилення команд регіональних центрів відновних практик (ЦВПГ) шляхом збільшення кількості медіаторів та однодумців, які б підтримували один одного. Ми раді, що нам вдалося запросити до участі максимально можливу кількість учасників - 22 особи! До групи увійшли як представники пілотних регіонів проекту (Дрогобича, Криму, Києва, Пирятина, Жмеринки, Вінниці, Івано-Франківська), так і двох громад, які зацікавлені у створенні центрів відновних практик у своїх містах - Херсону та Зінькова, Полтавської області", - розповідає Світлана Філь, координатор проекту "Стратегії міліції щодо попередження правопорушень серед дітей та молоді".

Наступний етап навчального курсу відбудеться у вересні - учасники ознайомляться зі специфікою проведення сімейних групових нарад, кіл прийняття рішень та організації роботи Центрів відновних практик у громадах.


До списку новин »»
© 2010 Український Центр Порозуміння