Від суперництва до співпраці: зміна підходів до розв’язання конфліктів

Новини

27.06.2011. Полтавщина зацікавилась досвідом земляків з Пирятина щодо впровадження відновних практик

Про «Сучасні методи профілактики правопорушень та бездоглядності серед дітей» днями говорили на Полтавщині. 24 червня до міста Миргород попрацювати на обласному навчально-практичному семінарі приїхали представники прокуратури, міліції і відділів освіти з усіх районів області.

Взяти участь у заході запросили й представників Українського Центру Порозуміння та його партнерської громадської організації з м.Пирятина - «Жіночі ініціативи», що сприяє впровадженню напрацювань проекту «Стратегії міліції щодо профілактики правопорушень серед дітей та молоді» у Пирятині.

У вступному слові Перший заступник прокурора Полтавської області Руслан Білокінь відзначив пасивність інших районів щодо поширення унікального досвіду медіації, який є в області, відсутність ефективної взаємодії між державними органами у сфері профілактики і, як наслідок, погіршення ситуації із підлітковою злочинністю.

Владислава Каневська, керівник проекту “Стратегії міліції щодо попередження правопорушень серед дітей та молоді”, розповіла учасникам семінару про медіацію та відновне правосуддя, про особливості Трирівневої моделі профілактики та узагальнила досвід її впровадження в Україні за 8 років.

Для кращого розуміння самого процесу медіації у кримінальних справах за участю неповнолітніх, учасники подивилися фільм “Зцілення правосуддям”.

З особливою цікавістю учасники семінару слухали інформацію про досвід впровадження медіації у Пирятинському районі. У своїх виступах доповідачі говорили про шкільні служби порозуміння, відновні методики, практики і підходи у роботі навчальних закладів, про побудову безпечного середовища у громаді тощо. Зокрема, керівник «Жіночих ініціатив», медіатор Ірина Таран виголосила доповідь на тему «Відновні практики – важливі елементи розвитку безпечної громади», а керівник Центру практичної психології та соціальної роботи відділу освіти Пирятинської райдержадміністрації Майя Зайченко поділилися досвідом впливу шкільних медіаторів на покращення конфліктної атмосфери у освітніх закладах.

Наразі питання підготовки обласної програми профілактики правопорушень зацікавило організаторів семінару - прокуратуру Полтавщини, тож вони висловили зацікавленість у розвитку співпраці з проектом “Стратегії міліції...” та з пирятинськими медіаторами. (До речі, подібна програма вже ухвалена Івано-Франківською обласною радою).

Усі учасники заходу одержали тематичні видання Українського Центру Порозуміння: «Побудова безпечної громади: попередження правопорушень серед дітей та молоді. Дорожня карта” (з диском), “Регіональна модель профілактики підліткової злочинності: досвід упровадження” та інформацію про законодавчі засади медіації та програм відновного правосуддя.

 

БО «Український Центр Порозуміння»До списку новин »»
© 2010 Український Центр Порозуміння