Від суперництва до співпраці: зміна підходів до розв’язання конфліктів

Новини

27.10.2011. Донеччина зацікавлена у впровадженні відновних практик у роботі з профілактики повторних злочинів

Наприкінці жовтня у Донецьку за підтримки Державної пенітенціарної служби України та БО "Український Центр Порозуміння" відбулася Перша міжнародна конференція "Відповідь на насильство у демократичному суспільстві: інноваційні методи безпеки, програми профілактики злочинності".

Як повідомила організатор заходу, президент організації "Союз "Золотой Век Украины" Яна Баранова, однією з задач конференції було почати впроваджувати ще в одному регіоні України відновні практики.

Саме тому значну увагу було приділено знайомству з медіацією, зокрема важливості її застосування для профілактики повторних злочинів.

Також на конференції говорили про особливості відновного підходу порівняно з карним та представлено досвід впровадження програм відновного правосуддя на теренах країни.

“У своїй доповіді я особливо наголосила на важливості програм медіації для ресоціалізації правопорушників, а також на доступності програм відновного правосуддя на будь-якому етапі кримінального процесу: від моменту вчинення злочину, до звільнення особи після відбування покарання”, - розповідає віце-президент Українського Центру Порозуміння Владислава Каневська.

Учасники конференції ухвалили резолюцію, яка, зокрема, передбачає ініціювання розробки “Національної моделі протидії насильству, що включатиме створення та впровадження механізму запобігання злочинності, у тому числі й рецидивної, підготовки до звільнення у пенітенціарній системі та соціальної адаптації осіб, яки звільнені з місць позбавлення волі та сприяти її впровадженню”. Окрім цього “ініціювати впровадження у Донецькій області програм медіації та підготовки медіаторів на базі вищих навчальних закладів Донецька та області” і розробку Регіональної програми профілактики злочинності.

Ознайомитися з повним текстом резолюції

БО “Український Центр Порозуміння”До списку новин »»
© 2010 Український Центр Порозуміння